Děkanát Přerov

Informace o děkanátu Přerov

Děkanát Přerov se skládá z 24 farností. Seznam najdete v článku.

Příležitost k vánoční svaté zpovědi 2017

PŘEROV -- KOSTEL SV.. VAVŘINCE
Od středy 13. prosince do pátku 22. prosince
každý všední den ráno od 7:30 budou zpovídat dva až tři kněží.
Ve středu 13. a 20. prosince od 17:30 do 18:00 budou zpovídat dva kněží.
V pátek 15. prosince od 16:00 do 18:00 budou zpovídat tři kněží.
V pátek 22. prosince od 16:00 do 18:00
bude zpovídat pět kněží.
V sobotu 23. prosince od 8:30 do 11:00
bude zpovídat pět kněží.
PŘEDMOSTÍ

Úvodník - prosinec 2017

Máme nakročeno přes advent k Vánocům. Je to cesta, po níž kráčíme roky svého života. Cesta známá, nebo alespoň cesta vyznačena křesťanskými mantinely, které jsou pro některé vítanou možností nemyslet a jen plnit zadání, a pro některé velký boj s autoritou např. Církví. Advent může být časem k nastolení otázek, které mohou každému z nás pomoci očistit naši „cestu“ od našich „dobrých“ představ.

Slovo z Charity

Milí farníci, bratři a sestry,

v brzké době se opět rozběhnou přípravy dalšího ročníku Tříkrálové sbírky. Je tedy ten nejvhodnější čas seznámit Vás s tím, jak jsme využili výtěžek Tříkrálové sbírky 2017.

V Přerově a okolních obcích se letos v lednu vybralo 848 146 Kč. Tato částka byla rozdělena na dvě části. Prvních 332 146 Kč bylo Charitou České republiky použito na humanitární pomoc u nás i v zahraničí. Druhá část 516 000 Kč se vrátila zpět do Přerova.

Světec měsíce

Svatý Juan Diego Cuauhtlatoatzin

- indiánský světec, kterému se zjevila Panna Maria

Rosteme ve víře

CÍRKEVNÍ DĚJINY

Hereze

Socha Panny Marie Fatimské v penčickém kostele

V letošním roce v rámci stého výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě putovala její socha, dovezená z Fatimy, po diecézích naší republiky. I když do vesnického farního kostela sv. Petra a Pavla v Penčicích doputovat nemohla, mají farníci tuto sochu již 22 roků ve svém kostele.

Jak došlo k tomu, že socha Panny Marie Fatimské se v tomto kostele nachází?

Duchovní obnova na Velehradě

Jakmile se začaly dny citelně krátit, sluníčko svítit slaběji, nastoupil podzim a v nedělních ohláškách se objevila očekávaná nabídka na letošní duchovní obnovu přerovského děkanátu. Tak jsme znovu využili možnosti a brzy po tom, co bylo možné se přihlásit, jsme se zapsali do seznamu účastníků. Nebyl důvod váhat – téma Pravdivost a otevřenost před Bohem, doprovázení pana děkana Pavla Hofírka a duchovně nabité místo poutního domu Stojanov byly dostatečným důvodem na odložení všeho nedodělaného a i neporytá zahrada musela počkat …

XXIII. farní ples

Jak ten čas letí a letí. Přijměte pozvání, milí příznivci tance a dobré zábavy, na XXIII. farní ples. Bude se konat 20. ledna 2018 od 20 hodin v prostorách Městského domu v Přerově. Skupina ROKY je objednána a já jako pořadatel se už na Vás moc těším.

Jesličky mezi námi

Svatý František Assiský neboli Serafinský sice postavil první jesličky, avšak nebyli to jeho synové, františkáni, kteří u nás šířili jako první tento jímavý vánoční zvyk, nýbrž jezuité. Podnětem k našim jesličkám byly pozdně středověké vánoční hry, jež byly záležitostí často rozpustilých žáků, avšak právě do nich byl pojat také úkon vkládání „Ježíška“ do kolébky a jeho kolébání za veselých projevů a rejů skoro tanečních. Tak tomu bylo i u nás v katolické době předhusitské.

Prihlásit se k odběru Děkanát Přerov