Děkanát Přerov

Informace o děkanátu Přerov

Děkanát Přerov se skládá z 24 farností. Seznam najdete v článku.

Úvodník - duben 2018

Máme před sebou Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu a Velikonoční neděli a dnes bychom se měli zeptat: pomohla nám postní doba v tom, aby se posílila naše víra ve zmrtvýchstalého Ježíše? Je dnes má víra v Pána Ježíše opravdová, živá, radostná? Odpověď je pro náš život velmi důležitá, neboť s ní stojí nebo padá náš věčný život po smrti.

Přečetli jsme a doporučujeme

Biskup na snowboardu          Martin Veselovský

Tomáš Holub

Rosteme ve víře

CÍRKEVNÍ DĚJINY

VI. Baroko

Tridentský koncil

Tento dnes trochu jízlivě připomínaný koncil se konal v letech 1545-63, protože byl z různých politických, ale hlavně nábožensko-válečných důvodů několikrát přerušen. Náplní tohoto významného koncilu bylo hlavně znovu propracovat katolickou nauku jako reakci na reformaci a provést disciplinární reformy uvnitř církve.

Misijní koláč

V neděli 11. března se po dětské mši svaté uskutečnil již 3. misijní jarmark s názvem Misijní koláč, který zorganizovalo naše přerovské misijní klubko dětí. Děti si pro všechny připravily nejrůznější dobroty - ochutnat jsme mohli perníčky, muffiny, cupcakeky, boží milosti a mnoho dalších výborných pamlsků. Zároveň jsme se mohli potěšit nejrůznějšími jarními a velikonočními ozdobami, přáníčky a drobnými dárečky.

Světec měsíce

Svatá Marie Elisabeth Hesselblad

Zakladatelka řádu sester Nejsvětějšího Spasitele a apoštolka pracující na sjednocení křesťanů

Živý růženec

Růženec byl vždy prostředkem pro šíření víry a úcty k Panně Marii. Papežové ho doporučovali pro jeho bohaté duchovní plody. Při modlitbě růžence přemýšlíme nad tím, co dobrého pro nás Bůh vykonal. Pět tajemství radostného růžence nám připomíná události Ježíšova narození, růženec světla rozjímá o životě Pána Ježíše, bolestný o Ježíšově utrpení a slavný o slávě Vzkříšení.

Pronásledování křesťanů

Situace našich bratří v řadě zemí se nelepší, ba spíše naopak. K islámu a komunizmu se stále výrazněji připojuje hinduistický nacionalismus v Indii i buddhističtí radikálové na Srí Lance, Laosu, Myanmaru a jinde. Stále je to pro nás „daleko“ a ponechává nás to v nezdravém klidu. Státy a mezinárodní společenství přehlížejí rozsah náboženského pronásledování. Je jednoduché zavírat oči, když se násilnosti a vraždění nedějí před naším nosem. Nesmíme ovšem zapomínat, že pronásledování pro náboženství, ať se děje kdekoliv, je ohrožení bezpečnosti každého a kdekoliv.

Stránka pro mládež

DěS – Děkanátní setkání mládeže

Minulý pátek a sobotu se v Pavlovicích u Přerova (ale také v diecézích po celém česku) uskutečnilo Děkanátní setkání mládeže, zkráceně DěS (i když vám můžu zaručit, že to děs rozhodně nebyl). Setkání jsme zahájili společnou mší svatou v kostele sv. Jiljí, kterou sloužil náš kaplan Zdeněk Mlčoch spolu s otcem Mariuszem Piowarczykem a otcem Janem Bilým.

Poděkování

Již po několikáté jsme se zúčastnili „Železného poutníka“, jehož letos již 21. ročník se konal 16.-17.3.2018.

Prihlásit se k odběru Děkanát Přerov