Děkanát Přerov

Informace o děkanátu Přerov

Děkanát Přerov se skládá z 24 farností. Seznam najdete v článku.

Okénko pro děti

Milí chlapci a děvčata!

Misijní klubko

Misijní klubko a zázraky

MISIJNÍ KLUBKO

Když jsme se v září roku 2017 poprvé sešli na přerovském Misijním klubku, netušili jsme, co nás čeká. Věděli jsme jen, že chceme pomáhat dětem, které nemají to štěstí a nežijí v blahobytu, který máme my. Pán Bůh nenechal náš dobrý úmysl bez požehnání a dějí se zázraky.

Odpoledne plné her v Prosenicích

V sobotu 10. listopadu odpoledne, se ve školní tělocvičně v Prosenicích uskutečnila akce „Odpoledne plné her.“ Farní rada a rodiče dětí navštěvujících náboženství zorganizovali pro děti, jejich rodiče, prarodiče a další návštěvníky zábavné odpoledne se soutěžemi a hrami. Děti soutěžily s míči, na žíněnkách, s floorbalovými hokejkami, s pingpongovými míčky, lezly na žebřiny, chodili po obrácené lavičce, spolu s rodiči zápolily s „padákem“ a změřily své síly v dalších disciplínách.  Po skončení soutěží bylo provedeno vyhodnocení a všechny děti z rukou duchovního správce farnosti Mgr.

Pozdrav ze semináře

Kde je opravdová láska…

Občas se mi stane, že mi v hlavě utkví nějaká písnička a stále si ji zpívám. Už od srpna si často broukám zpěv, který se obvykle používá na Zelený čtvrtek k přípravě darů, který napsal otec Josef Olejník. Odpověď tohoto zpěvu je i v kancionálu pod číslem 681. Zpívá se tam: „Kde je opravdová láska, tam přebývá Bůh.“ Měl jsem to štěstí být často v opravdu milé společnosti se skvělými lidmi, kteří mají upřímně rádi své bližní. Byla (a je) v nich opravdová láska.

Misijní klubko v akci

V neděli 14. října se uskutečnilo další setkání misijního klubka, na kterém jsme navštívili všech pět kontinentů naší Země. Na okamžik jsme se stali hledači drahokamů, znalci čínských znaků, stonožkou a také jsme překonali řeku plnou krokodýlů. Na evropském kontinentu se z nás stali cukráři. Vyrobili jsme nádherné marcipánové ozdoby, které jsme použili na přípravu misijního koláče.

Úvodník - říjen 2018

Drazí bratři a sestry.

Světec měsíce

Blahoslavený Alois Maria Monti

Zakladatel kongregace Synů Neposkvrněného početí (CFIC)

Rosteme ve víře

Gaudete et exsultate                                (Radujte se a jásejte)

O povolání ke svatosti v současném světě            Apoštolská exhortace

Jak jsme byli v Citově svědky zázraku

Milí čtenáři, necelých pět pracovních dní stačilo začátkem září spojeným silám naší farní rodiny k tomu, abychom se po vyklizení kostela sv. Jiří v Citově, osekání vnitřních omítek silně poničených vlhkostí a po úklidu, jaký naše obec nepamatuje, mohli radovat z návratu Pána Ježíše v Eucharistii zpět do jeho domu. Práce probíhaly v týdnu od 3.9. v době od 9 do 12 hodin (dopolední směna) a od 17 do 20 hodin (odpolední směna). Průměrný počet brigádníků na ranní směně byl pět a na večerní dvanáct. Někteří lidé přišli jednou, jiní se vraceli opakovaně.

Prihlásit se k odběru Děkanát Přerov