Děkanát Přerov

Informace o děkanátu Přerov

Děkanát Přerov se skládá z 24 farností. Seznam najdete v článku.

Misijní klubko v akci

V neděli 14. října se uskutečnilo další setkání misijního klubka, na kterém jsme navštívili všech pět kontinentů naší Země. Na okamžik jsme se stali hledači drahokamů, znalci čínských znaků, stonožkou a také jsme překonali řeku plnou krokodýlů. Na evropském kontinentu se z nás stali cukráři. Vyrobili jsme nádherné marcipánové ozdoby, které jsme použili na přípravu misijního koláče.

Úvodník - říjen 2018

Drazí bratři a sestry.

Světec měsíce

Blahoslavený Alois Maria Monti

Zakladatel kongregace Synů Neposkvrněného početí (CFIC)

Rosteme ve víře

Gaudete et exsultate                                (Radujte se a jásejte)

O povolání ke svatosti v současném světě            Apoštolská exhortace

Jak jsme byli v Citově svědky zázraku

Milí čtenáři, necelých pět pracovních dní stačilo začátkem září spojeným silám naší farní rodiny k tomu, abychom se po vyklizení kostela sv. Jiří v Citově, osekání vnitřních omítek silně poničených vlhkostí a po úklidu, jaký naše obec nepamatuje, mohli radovat z návratu Pána Ježíše v Eucharistii zpět do jeho domu. Práce probíhaly v týdnu od 3.9. v době od 9 do 12 hodin (dopolední směna) a od 17 do 20 hodin (odpolední směna). Průměrný počet brigádníků na ranní směně byl pět a na večerní dvanáct. Někteří lidé přišli jednou, jiní se vraceli opakovaně.

Farní lukostřelba v Brodku se stává tradicí

Poslední sobotní srpnové odpoledne v Brodku u Přerova opět po roce patřilo lukostřelbě. Početní zájemci z řad dětí i dospělých si užívali zásahy do terčů z profesionálního luku. Pro všechny byla připravena odměna ve formě domácího perníku. Závěrečná soutěž o ceny, které věnoval pan starosta, pobavila úctyhodný zástup střelců, i když výhru si pochopitelně odnesli jen někteří. V průběhu odpoledne, jehož obliba se potvrdila i díky bohaté prázdninové konkurenci souběžných akcí, mělo svůj prostor k prezentaci činnosti sdružení MAS Hanácké Království.

Kaple sv. Jiří na Horním náměstí

V roce 1911 přišel na řadu vnitřek kaple. Pro položení nové podlahy ze šamotových dlaždic byl odkopán různorodý podklad, „asi 30 cm když odkopáno, objevil se veliký náhrobní kámen, uzavírající kryptu hlavní před oltářem – poněkud kámen v erbu porouchán. Našel se vchod do hrobky … Dr.Riedl s jinými ještě hned to zkoumali … a byly v ní jen zbytky kostí a zbytky z rakví zetlelých. Kámen očištěn a zasazen do zdi na levé straně vchodu.“ Celkem byly nalezeny a opět uzavřeny tři hrobky.

Poděkování

Byla jsem účastníkem pobytu na poutním místě v Medjugorii ve dnech 17. – 24.8.2018. Při jednom výstupu na kopec „Pod Brdo“, po kamenité cestě mi před sochou Panny Marie docházely fyzické síly (jsem v seniorském věku). Na zpáteční cestě jsem byla již vyčerpaná. Pomoc mi nabídl pan Kamil Slanina z Přerova. Touto cestou mu srdečně děkuji a přeji mu hodně zdraví, štěstí, lásky a Božího požehnání.

Věra Červíková, Chodov u Karlových Varů

Přečetli jsme a doporučujeme

Bůh za tebe bojuje do poslední chvíle             Marian Kuffa

„Milujte lidi takové, jací jsou; čím méně si to zaslouží, tím víc je milujte. Nemilujte je podle velikosti jejich zásluh, ale podle velikosti jejich potřeb!“ (úvodní stránka)