Děkanát Přerov

Informace o děkanátu Přerov

Děkanát Přerov se skládá z 24 farností. Seznam najdete v článku.

ROŠŤÁK - březen 2019

Postní doba je dobou pokání, nikoli smutku

Misijní koláč

Začíná nám postní doba a děti z Misijního klubka pro vás připravují další Misijní koláč, který se uskuteční čtvrtou neděli postní, tj. 31. března, v kostele sv. Vavřince po mši svaté pro děti. Malí misionáři pro vás napečou oblíbené muffiny, perníčky i dorty na nedělní odpoledne. Velikonoce již budou za dveřmi, a proto pro vás děti ve spolupráci se svými maminkami vyrobí velikonoční a jarní dekorace na výzdobu vašich domovů.

Neboj se vrátit domů

Marie Svatošová

Kniha, kterou vám chci představit, je knižním rozhovorem s MUDr. Marií Svatošovou, který vedl Aleš Palán. U knižního rozhovoru velmi záleží na obou účastnících. Ten, kdo se ptá, by měl o něco vědět o druhém, jeho životě, práci, díle. Ten, kdo odpovídá, by měl mít o čem hovořit a neměl by se vyhýbat žádné otázce, případně jasně říct, že na toto odpovídat nebude. Myslím, že u této knihy oba účastníci rozhovoru tyto nepsané zásady dodrželi a vznikla kniha, která nám umožní poznat život a dílo Marie Svatošové.

Zprávy z nemocnice

Srdečně všechny zdravím, 24. ledna byla uspořádána v nemocnici ekumenická bohoslužba s paní farářkou Milovou. Paní farářka promluvila svým slovem o pokoji nemocným. Společně jsme zpívali a modlili se za jednotu křesťanů.

V měsíci únoru připadá na 11. světový den nemocných. Budeme ho slavit v nemocnici 14. 2. 2019 mší svatou s udílením svátostí nemocných. Mše svatá bude na LDN I. 5. patro ve 14:30. Všechny srdečně zvu k modlitbám za naše nemocné.

sestra Marie Goretti

Únor v liturgii

Letos prožíváme v únoru první část doby liturgické mezidobí. Dříve se také tato doba nazývala po Zjevení Páně.  Mimo liturgické doby, které mají svůj vlastní ráz, zbývá v ročním okruhu ještě 33 nebo 34 týdnů, kdy se tajemství Kristova života a poslání neoslavuje z určitého hlediska, nýbrž spíše v celé jeho plnosti. Zvláště to platí o nedělích. Toto období se nazývá liturgické mezidobí.

Okénko pro děti

Milí chlapci a děvčata!

Misijní klubko

Misijní klubko a zázraky

MISIJNÍ KLUBKO

Když jsme se v září roku 2017 poprvé sešli na přerovském Misijním klubku, netušili jsme, co nás čeká. Věděli jsme jen, že chceme pomáhat dětem, které nemají to štěstí a nežijí v blahobytu, který máme my. Pán Bůh nenechal náš dobrý úmysl bez požehnání a dějí se zázraky.

Odpoledne plné her v Prosenicích

V sobotu 10. listopadu odpoledne, se ve školní tělocvičně v Prosenicích uskutečnila akce „Odpoledne plné her.“ Farní rada a rodiče dětí navštěvujících náboženství zorganizovali pro děti, jejich rodiče, prarodiče a další návštěvníky zábavné odpoledne se soutěžemi a hrami. Děti soutěžily s míči, na žíněnkách, s floorbalovými hokejkami, s pingpongovými míčky, lezly na žebřiny, chodili po obrácené lavičce, spolu s rodiči zápolily s „padákem“ a změřily své síly v dalších disciplínách.  Po skončení soutěží bylo provedeno vyhodnocení a všechny děti z rukou duchovního správce farnosti Mgr.

Pozdrav ze semináře

Kde je opravdová láska…

Občas se mi stane, že mi v hlavě utkví nějaká písnička a stále si ji zpívám. Už od srpna si často broukám zpěv, který se obvykle používá na Zelený čtvrtek k přípravě darů, který napsal otec Josef Olejník. Odpověď tohoto zpěvu je i v kancionálu pod číslem 681. Zpívá se tam: „Kde je opravdová láska, tam přebývá Bůh.“ Měl jsem to štěstí být často v opravdu milé společnosti se skvělými lidmi, kteří mají upřímně rádi své bližní. Byla (a je) v nich opravdová láska.

Prihlásit se k odběru Děkanát Přerov