CMŠ Přerov, CMŠ Kojetín, DD Emanuel

Církevní mateřská škola v Přerově

Základní informaci s kontakty na přerovskou školka "Ovečka" najdete na adrese www.cms-prerov.cz

Církevní dětský domov Emanuel ve Staré Vsi

Adresa webových stránek domova: www.cddemanuel.cz

Mateřská škola sv. Josefa v Kojetíně

Více informací najdete na adrese: www.kojetin.cz/mssj

Mateřská škola sv. Josefa

Mateřská škola sv. Josefa v Kojetíně zahájila školní rok 2017-2018. Začátky školního roku bývají v mateřských školách náročné. Nově přijaté děti si zvykají na paní učitelky, také na nové kamarády a hlavně se učí odloučení od maminky. Tento start jsme tedy zvládli a je za námi. V září nás také mimo jiné navštívily paní inspektorky, které provedly hloubkovou inspekci našeho zařízení. Měli jsme radost, že se jim naše školička líbila a zvláště nás potěšilo, když paní inspektorka ocenila výchovu dětí k pravým hodnotám a k řádu v atmosféře lásky a přijetí.

Závěr školního roku v přerovské školce

Letošní závěr roku jsme s našimi dětmi a rodiči prožili na návštěvě v Předmostské farnosti. Poprvé pro nás všechny sloužil mši svatou otec Zdeněk Mlčoch. Celou mši provázel zpěv písní, které děti znaly z mateřské školy. Mnoho rodičů se aktivně zapojilo do organizace, někteří tatínkové a starší sourozenci ministrovali. Tento den byla Slavnost Těla a Krve Páně a otec Zdeněk velmi pěkně kázal o velké Ježíšově lásce ke každému člověku bez rozdílu. Na očích dětí jsme pozorovali opravdovou radost a nadšení.

Milosrdní jsou blahoslavení . . .

„Milosrdenství je opravdová forma poznání. Víme, že k poznání se dochází prostřednictvím různých forem. Poznává se skrze smysly, poznává se intuitivně, prostřednictvím rozumu a dalších forem. Je však také možné dojít k poznání skrze prožitek milosrdenství, protože milosrdenství otevírá bránu mysli, aby bylo možno lépe chápat tajemství Boha i naší osobní existence.

Z Mateřské školy sv. Josefa

Jarní prosluněné počasí probouzí k životu přírodu kolem nás a také děti v naší mateřské škole mají radost, že jaro je tady. Ani uplynulé období však nebylo časem zahálení. Každý týden pracujeme s novým tématem a děti tak postupně rozšiřují svůj obzor a zdokonalují se ve všech oblastech. Ani jinak život v mateřské škole nebyl monotónní. V únoru jsme byli se staršími dětmi na malém výletě v Dubu nad Moravou a navštívili místní chrám Panny Marie. P. Jan Kornek děti provedl také farou a pohostil. Děti by nejraději obsadily krásné pokoje a zůstaly v Dubu alespoň několik dnů.

Pozdrav z Církevního dětského domova Emanuel ve Staré Vsi

Zdravíme čtenáře děkanátního časopisu z Církevního dětského domova Emanuel ve Staré Vsi. Od naší poslední zprávy, kterou jsme Vám sdělili prostřednictvím Slova pro každého, se u nás udály podstatné změny. Tou nejdůležitější je navýšení kapacity našeho dětského domova. Původní záměr počítal s tím, že se budeme starat o maximálně 10 dětí, a to v jediném objektu. Umožňovala nám to výjimka Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Změnou legislativy však později došlo ke zrušení výjimek z kapacity a nutnosti uvést počet lůžek v dětských domovech do souladu se zákony.

Ve zdravém těle zdravý duch, aneb . . .

…aneb jak se žije v mateřince v zimě.

Karneval v přerovské mateřince

„Dobré ráno, vy jste si dnes přivstali,“ vítá paní učitelka příchozí. „Adámek dnes nemohl dospat, tak jdeme o hodinu dříve,“ odpovídá tatínek. Adámek zatím vytahuje masku draka a ukazuje dračí čepici.

Prihlásit se k odběru CMŠ Přerov, CMŠ Kojetín, DD Emanuel