Ostatní (Různé)

Od jarmulky ke kříži

Příběh konverze francouzského rabína

Jean – Marie Élie Setbon

Svatý Václave, nedej zahynouti nám ni budoucím!

Pastýřský list: 100 let naší republiky

Nesmíš mlčet, arcibiskupe!

Drazí přátelé,

Misijní klubko v akci

V neděli 14. října se uskutečnilo další setkání misijního klubka, na kterém jsme navštívili všech pět kontinentů naší Země. Na okamžik jsme se stali hledači drahokamů, znalci čínských znaků, stonožkou a také jsme překonali řeku plnou krokodýlů. Na evropském kontinentu se z nás stali cukráři. Vyrobili jsme nádherné marcipánové ozdoby, které jsme použili na přípravu misijního koláče.

Přečetli jsme a doporučujeme

Bůh za tebe bojuje do poslední chvíle             Marian Kuffa

„Milujte lidi takové, jací jsou; čím méně si to zaslouží, tím víc je milujte. Nemilujte je podle velikosti jejich zásluh, ale podle velikosti jejich potřeb!“ (úvodní stránka)

Úvodník - říjen 2018

Drazí bratři a sestry.

Světec měsíce

Blahoslavený Alois Maria Monti

Zakladatel kongregace Synů Neposkvrněného početí (CFIC)

Rosteme ve víře

Gaudete et exsultate                                (Radujte se a jásejte)

O povolání ke svatosti v současném světě            Apoštolská exhortace

Slovo z Charity

Drazí farníci, srdečně Vás zdravím.

Před časem Vás otec Pavel informoval o změnách ve vedení Oblastní charity Přerov /OCHP/. V těchto dnech tato skutečnost nastává. Od 1. 10. 2018 odcházím do Hospice na Svatém Kopečku. Mým pokračovatelem je Mgr. Alena Pizúrová, což mi činí radost a útěchu, že naše charita bude v těch správných rukou a podepřena Boží pomocí.

Je čas ohlédnout se zpět. Charita ušla od svého založení před 26 léty kus dobrodružné a milostiplné cesty. Měla jsem tu čest ji provázet dobrých 17 let.

Jak jsme byli v Citově svědky zázraku

Milí čtenáři, necelých pět pracovních dní stačilo začátkem září spojeným silám naší farní rodiny k tomu, abychom se po vyklizení kostela sv. Jiří v Citově, osekání vnitřních omítek silně poničených vlhkostí a po úklidu, jaký naše obec nepamatuje, mohli radovat z návratu Pána Ježíše v Eucharistii zpět do jeho domu. Práce probíhaly v týdnu od 3.9. v době od 9 do 12 hodin (dopolední směna) a od 17 do 20 hodin (odpolední směna). Průměrný počet brigádníků na ranní směně byl pět a na večerní dvanáct. Někteří lidé přišli jednou, jiní se vraceli opakovaně.

Zprávy z nemocnice

Vážení farníci,

děkuji Vám všem, kteří jste za uplynulé období dovolených a prázdnin navštívili některé nemocné v naší přerovské nemocnici a poskytli jim jakoukoli drobnou službu, či zájem o ně, a hlavně kousek Vašeho drahocenného času.

Jsem Vám za to opravdu moc vděčná. Jistě se za nemocné také modlíte, ať už v kostele, nebo také doma. A věřím, že se modlíte i s nimi. Tak v tom, prosím, vytrvejte!

Prihlásit se k odběru Ostatní (Různé)