Ostatní (Různé)

ROŠŤÁK - Říjen 2019

Milí farníci,

dne 30. listopadu 2019 si budeme připomínat 100 let od vydání papežského listu Maximum illud papeže Benedikta XV., který vybízel k novému misijnímu úsilí hlásat radostnou zvěst evangelia, v době, kdy se celý svět vzpamatovával z utrpení první světové války. Benedikt XV. v tomto listu zdůrazňuje, že jediným motivem misijní činnosti má být poselství a láska. V duchu tohoto výročí vyhlásil papež František měsíc říjen 2019 jako mimořádný misijní měsíc.

Další úspěšný rok Maltézské pomoci v Přerově

Možná to zní i trošku troufale, ale naše statistika o počtu dobrovolníků, klientů a „odpracovaných hodinách“ je toho nezpochybnitelným důkazem.

Celostátní setkání animátorů v Chotěboři

Ve dnech 13. až 18.srpna se v 160 km vzdáleném městě Chotěboř na Vysočině konalo Celostátní setkání animátorů. Od nás z děkanátu se vypravila čtveřice odvážných animátorek: naše zástupkyně Anička a dál pak Ivča, Klárka a Monča. Setkání bylo zahájeno mší svatou v místním kostele, po ní následovala večeře a pak už jsme s plnými žaludky vydali na večerní program. Po celý zbytek týdne nás provázelo téma s Janem za Ježíšem a každý den jsme postupně více poznávali vztah Ježíše a Jana. Zároveň si každý z nás mohl vybrat 2 „laboratoře“, ve kterých jsme se věnovali určitému tématu.

Mimořádný misijní říjen 2019

Pro každý den Mimořádného misijního měsíce října 2019 vydaly Papežská misijní díla brožurku drobných Misijních úvah. (více na webových stránkách PMD)

PŘEDSTAVENÍ - P. JIŘÍ ZÁMEČNÍK

Drazí farníci, jak už asi většina z vás ví, jmenuji se Jiří Zámečník a od 1. července, tedy už takřka dva měsíce jsem kaplanem v Přerově a v Předmostí. Narodil jsem se 12. března roku 1984 v Uherském Hradišti. Taťka sice pochází ze Slovenska, ale rodiče, spolu s mým o čtyři roky starším bratrem Lukášem, již několik měsíců před mým narozením bydleli v Uherském Brodě, odkud pochází moje mamka. Takže v Brodě jsem vyrůstal, pět let studoval na základce a následně osm let na gymnáziu. Po maturitě jsem si užil nejdelší prázdniny v životě a potom nastoupil na výšku do Prahy.

PŘESTAVENÍ - JÁHEN VÁCLAV ŠKVAŘIL

Drazí farníci, věřím, že si i po čtyřleté přestávce stále pamatujete, jak vypadá jáhen a jaká je jeho služba v církvi. Pokud ne, pak vězte, že jsem ten „nový kněz“, který nosí štólu úplně nakřivo, na „ornátu“ má rukávy a zatím nemůže sloužit mši svatou. Dovolte mi, abych se vám představil. Jmenuji se Václav Škvařil a pocházím z Vyškova. Jsem tedy Hanák, stejně jako vy. Jsem nejstarší ze tří sourozenců, mladší bratr bydlí s manželkou v Olomouci a nejmladší sestra žije ve Vyškově a pracuje v Brně. Narodil jsem se v ČSFR v červenci 1991 ve Vyškově.

25 let mezi námi

Těžko bychom v naší dřevohostické farnosti hledali rodinu, do které by otec Artur Górka během svého 25 letého působení nevstoupil. Ať se jednalo o radostné události spojené se křtem narozeného dítěte nebo uzavřením sňatku, anebo o smutné chvíle rozloučení se s našimi zemřelými. Jeho každodenní život byl realizací benediktinského hesla „Modli se a pracuj“, což je zřejmé při pohledu na místní farní kostel zasvěcený sv. Havlovi, farní objekty i přilehlé okolí.

BIBLE

Milí chlapci a děvčata!

Začíná škola a jistě se těšíte na své kamarády, učitele a také na hodiny náboženství.

Slovo pro každého 7/8 2019

Ježíš Kristus praví: „Pojďte ke mně všichni, kdo se lopotíte a jste obtíženi, a já vás občerstvím.“

(Mt 11,28)

Milí bratři a sestry,

Charita Přerov

Milí čtenáři,