Ostatní (Různé)

Milí čtenáři našeho časopisu,

Světec měsíce

Blahoslavený Augustin Czartoryski

Pro olomouckou arcidecézi byli jmenováni dva noví biskupové

V průběhu slavnostní bohoslužby při Národní cyrilometodějské pouti 5. 7. 2017 na Velehradě byla zveřejněna jména dvou nových pomocných biskupů pro olomouckou arcidiecézi. Stali se jimi P. Antonín Basler, dosavadní kancléř arcibiskupství, a Mons. Josef Nuzík, generální vikář.

Zprávu o rozhodnutí papeže Františka, kterou v poledne zveřejnilo Tiskové středisko Svatého stolce, na Velehradě oznámil apoštolský nuncius v ČR arcibiskup Giuseppe Leanza.

Rosteme ve víře - Biblistika

NOVÝ ZÁKON

List Židům

Tento list bývá uváděn v jedné skupině s listy apoštola Pavla, i když se od nich v lecčem liší. Formou totiž list připomíná spíše kázání než dopis, jak jej známe od apoštola Pavla, proto se předpokládá, že jde o zapsané kázání s dopisním závěrem.

Adresáty listu nemusí být nutně židé nebo židokřesťané, protože v době vzniku této knihy již čistě židokřesťanská obec neexistovala.

Tým děkanátních pracovníků

Nemocniční kaplanka

Narodila jsem se a vyrůstala v katolické rodině ve Valašském Meziříčí. Rodiče se o nás pečlivě starali, a to nejen hmotně, ale především duchovně. Po základní škole jsem chtěla studovat pedagogický směr, ale v době totality to nebylo možné. Přihlásila jsem se tedy na zdravotnickou školu, kde jsem nejprve vystudovala dva roky obor ošetřovatelka a postupně při zaměstnání jsem si doplnila studium maturitou. Pracovala jsem v různých zdravotnických zařízeních jako domovech důchodců a ÚSP a poté v nemocnici.

Slovo z Charity

Kontejner pro Haiti

Již 12 let pomáhá Arcidiecézní charita Olomouc na Haiti. Na podporu místních lidí byla vyhlášena sbírka Kontejner pro Haiti, která bude na ostrov doručena na podzim 2017. Sbírka trvá až do září a potřebné věci můžete donést i na Oblastní charitu Přerov, odkud budou dopraveny do Olomouce a poté na Haiti.

Více o sbírce na našem webu www.prerov.charita.cz nebo na www.haiti.cz.

Mrhání potravinami a zpovědní zrcadlo

Značný počet lidí hladoví a dokonce jsme v některých oblastech světa svědky hladomoru. To je obžalobou části světa, kde se neuvěřitelně mrhá potravinami.

Stránka pro mládež

Prázdninový pozdrav

Okénko z Centra pro rodinu Ráj se sídlem v Pavlovicích u Přerova

10. NAROZENINY - V červnu oslavilo Centrum pro rodinu Ráj při Zahradní slavnosti 10. výročí vzniku občanského sdružení. Děkovnou mši svatou sloužil otec děkan. Poté pokračoval program v areálu farní zahrady. Kromě vystoupení našich oblíbených kapel, tradičních zahradních her a maxipískoviště potěšil děti i teenagery skákací hrad. Jako třešnička na dortu byla pohádka Pták Ohnivák a liška Ryška vypravěče a loutkoherce Dana Taraby ze Zašové.

Závěr školního roku v přerovské školce

Letošní závěr roku jsme s našimi dětmi a rodiči prožili na návštěvě v Předmostské farnosti. Poprvé pro nás všechny sloužil mši svatou otec Zdeněk Mlčoch. Celou mši provázel zpěv písní, které děti znaly z mateřské školy. Mnoho rodičů se aktivně zapojilo do organizace, někteří tatínkové a starší sourozenci ministrovali. Tento den byla Slavnost Těla a Krve Páně a otec Zdeněk velmi pěkně kázal o velké Ježíšově lásce ke každému člověku bez rozdílu. Na očích dětí jsme pozorovali opravdovou radost a nadšení.

Prihlásit se k odběru Ostatní (Různé)