Život (Co děláme)

Oblastní charita Přerov

Základní informace a kontaktní údaje.

Charita Přerov

Vážení a milí čtenáři,

ráda bych Vám představila novou sociální službu, kterou bude Charita Přerov poskytovat od 1. listopadu 2019 v prostorách budovy U Bečvy 1, kterou donedávna využíval Oblastní spolek Českého červeného kříže, dříve Městské jesle, a který má Charita Přerov v nájmu od Statutárního města Přerova. Touto službou bude Nízkoprahové denní centrum Lorenc (NDC Lorenc). Služba je určena lidem bez přístřeší – bezdomovcům. Smysl této služby vysvětluje již její název.

Oprava střechy kostela sv. Vavřince

Posledním největším stavebním zásahem oprav kostela sv. Vavřince byla výměna dřevěné krovové konstrukce kostela za kovovou dle projektu J. Jandáska v letech 1927-28, při zachování sklonu a výšky střechy; krytina pálená taška – bobrovka s hřebenáči.

Vzhledem k rozloze střechy kostela, rozsahu opravy a finanční náročnosti bude celá oprava střechy kostela sv. Vavřince, rozdělena do několika etap.

Zdravím všechny fanoušky správně fungujících rodin!

Jmenuji se Jarka Rusňáková a od června 2019 pracuji v Děkanátním centru pro rodinu Přerov. Téma rodiny mně vždy zajímala. Už jen proto, že máme s manželem 3 dospělé děti a pět vnoučátek. Všichni se denně potýkáme s tím, jak svoji rodinu ochránit, inspirovat a hlavně bezvýhradně milovat. Není to vůbec jednoduché a někdy se dokonce zdá, že je to skoro nemožné. Křesťanské rodiny mají ovšem velkou výhodu ve víře. Víme, že v tom nejsme sami. Můžeme prosit i děkovat, spoléhat se a to je v dnešní pohnuté době opravdu báječné.

AKCE PRO MLÁDEŽ

Drazí mladí,

chtěla bych Vás na začátku nového školního roku všechny srdečně pozvat a povzbudit, abyste se nebáli přijít na některou z akcí animátorů a tvořit s námi společenství. Všichni to známe: kde jsou dva nebo tři v mém jménu, tam jsem já uprostřed nich. Když se nad tím zamyslíte, tak to není vůbec malý příslib. Tak ať už jste z kterékoliv farnosti našeho krásného děkanátu, nebojte se přijmout toto pozvání a opravdu přijeďte, moc rádi se s Vámi setkáme :)

Ohlédnutí mladých za zájezdem do Taizé

V neděli 17. února po ranní mši svaté jsme se vydali na dlouhou cestu až do daleké vesničky na východě Francie - do Taizé. Cestu jsme si zkracovali povídáním o všem možném, dále posloucháním hudby a také her od Cimrmana. Po příjezdu do Taizé jsme vyslechli úvodní informace.

Farní lukostřelba v Brodku se stává tradicí

Poslední sobotní srpnové odpoledne v Brodku u Přerova opět po roce patřilo lukostřelbě. Početní zájemci z řad dětí i dospělých si užívali zásahy do terčů z profesionálního luku. Pro všechny byla připravena odměna ve formě domácího perníku. Závěrečná soutěž o ceny, které věnoval pan starosta, pobavila úctyhodný zástup střelců, i když výhru si pochopitelně odnesli jen někteří. V průběhu odpoledne, jehož obliba se potvrdila i díky bohaté prázdninové konkurenci souběžných akcí, mělo svůj prostor k prezentaci činnosti sdružení MAS Hanácké Království.

Stránka pro mládež

Pozdrav z Teologického konviktu

Milý čtenáři,

Z centra Ráj

OKÉNKO Z CENTRA PRO RODINU RÁJ, se sídlem v Pavlovicích u Přerova 5

Pěší putování na Svatý Hostýn

Chvála Bohu všem lidem dobré vůle, květinkám, beruškám a motýlkům.

Chtěli bychom se s Vámi podělit o svědectví z naší pouti na Svatý Hostýn, která se koná každý rok dne 8. 5.

Prihlásit se k odběru Život (Co děláme)