Život (Co děláme)

Oblastní charita Přerov

Základní informace a kontaktní údaje.

Vánoční pohled pro misie

V neděli 10. prosince se v kostele sv. Vavřince uskutečnila akce vánoční pohled pro misie. Děti z misijního klubka uspořádaly jarmark, na kterém nabídly vlastnoručně nakreslené pohledy, perníčky a jiné výrobky, včetně misijních kalendářů. Celkem se vybralo 9 315 korun, které jsme pomocí Papežského misijního díla dětí poslali na pomoc dětem v Africe. Všem dárcům, kteří podpořili činnost misionářů i snahu našich dětí, mockrát děkujeme.

Za misijní klubko                           Věra Navrátilová

S tebou mě baví svět

7. až 10. prosince proběhl další ročník naší akce pro tatínky s dětmi „S tebou mě baví svět“ v podhůří Jeseníků, ve Staré Vodě u Bruntálu. Ve čtvrtek navečer dorazila asi polovina účastníků, další přijeli v pátek. V pátek ráno děti přivítal zasněžený kopec, takže vyrazily na boby a sáňky. Také postavily velkého sněhuláka – medvěda. Večer jsme se ztišili v kapli při bohoslužbě ke slavnosti Panny Marie.

Slovo z Charity

Drazí farníci,

dovolte mi malé ohlédnutí za uplynulým rokem.

Každopádně rok 2017 rychle uběhl. Tento rok byl vzpomínkový, charitní službu poskytuje Oblastní charita Přerov již 25 let. Na začátku byly modlitby farníků za vznik charity a i dnes víme, že bez modlitby to nejde. Možná se změnil obsah proseb, ale Pán Ježíš stejně nejlíp ví, co je potřeba.

Služba nemocným v přerovské nemocnici

Milí farníci,

Stránka pro mládež

Večer chval

Co je modlitba chval?

Chvála je modlitba, kterou vyvyšujeme a oslavujeme našeho Boha. Je dokonalý, je ten jediný, který si zaslouží veškerou naši pozornost, celé naše srdce. Jemu náleží všechna sláva a díky.

Modlitba chval se snaží právě toto obsáhnout.

Kdo je zván?  Každý, kdo touží Bohu ze srdce společně zpívat písně chvály nebo naslouchat Bohu, co mu chce říci.

Ztišení a naslouchání

O letošním adventu jsem byla mile překvapena, jak se dnešní děti dokáží ztišit a naslouchat moudrosti příběhů z Bible i ze života. Každý pátek v adventní době jsme se scházeli v kostele s těmi nejmenšími, abychom se společně připravovali a těšili na Vánoce. Děti do kostela přicházely s lampičkami nejen na jejich adventní setkání, ale především na mše svaté v neděli i v týdnu.

Silvestrovský výlet ministrantů na Svatý Hostýn

Jako každý rok, tak i letos, jsme se rozhodli vyrazit na první mši svatou v roce 2018 na Svatý Hostýn. Vyjeli jsme z Přerova ve 21:00 hodin a před 22. jsme dorazili do Bystřice pod Hostýnem. Z Přerova nás cestovalo celkem 11. Po krátké občerstvovací pauze jsme se vydali pěšky vzhůru. Cestou jsme se pomodlili růženec a již před 23. jsme byli nahoře. Mše svatá, celebrovaná otcem arcibiskupem Janem, za účasti otce biskupa Antonína, začala v 0:00 hodin a bazilika byla již tradičně plná. Většinu úkolů pro ministranty zajišťovali, stejně jako vloni, naši ministranti.

Společné ekumenické modlitby

SPOLEČNÉ EKUMENICKÉ MODLITBY ZA JEDNOTU KŘESŤANŮ

ŽIVOT KŘESŤANA
 MLÁDÍ - DOSPĚLOST - STÁŘÍ
 Pondělí 15. ledna 2018 v 1700 hod.  v prostorách Armády spásy   Přerov, 9. května 107    Promluva: Zdeněk Mlčoch, Církev římskokatolická
 Úterý 16. ledna 2018 v 1700 hod. v kostele Českobratrské církve evangelické   Přerov, Č. Drahlovského 1   Promluva: Ladislav Melkus, Církev bratrská

Slovo z Charity

Milí farníci, bratři a sestry,

v brzké době se opět rozběhnou přípravy dalšího ročníku Tříkrálové sbírky. Je tedy ten nejvhodnější čas seznámit Vás s tím, jak jsme využili výtěžek Tříkrálové sbírky 2017.

V Přerově a okolních obcích se letos v lednu vybralo 848 146 Kč. Tato částka byla rozdělena na dvě části. Prvních 332 146 Kč bylo Charitou České republiky použito na humanitární pomoc u nás i v zahraničí. Druhá část 516 000 Kč se vrátila zpět do Přerova.

Prihlásit se k odběru Život (Co děláme)