Pro mládež

Stránka pro mládež

Večer chval

Co je modlitba chval?

Chvála je modlitba, kterou vyvyšujeme a oslavujeme našeho Boha. Je dokonalý, je ten jediný, který si zaslouží veškerou naši pozornost, celé naše srdce. Jemu náleží všechna sláva a díky.

Modlitba chval se snaží právě toto obsáhnout.

Kdo je zván?  Každý, kdo touží Bohu ze srdce společně zpívat písně chvály nebo naslouchat Bohu, co mu chce říci.

Ztišení a naslouchání

O letošním adventu jsem byla mile překvapena, jak se dnešní děti dokáží ztišit a naslouchat moudrosti příběhů z Bible i ze života. Každý pátek v adventní době jsme se scházeli v kostele s těmi nejmenšími, abychom se společně připravovali a těšili na Vánoce. Děti do kostela přicházely s lampičkami nejen na jejich adventní setkání, ale především na mše svaté v neděli i v týdnu.

Silvestrovský výlet ministrantů na Svatý Hostýn

Jako každý rok, tak i letos, jsme se rozhodli vyrazit na první mši svatou v roce 2018 na Svatý Hostýn. Vyjeli jsme z Přerova ve 21:00 hodin a před 22. jsme dorazili do Bystřice pod Hostýnem. Z Přerova nás cestovalo celkem 11. Po krátké občerstvovací pauze jsme se vydali pěšky vzhůru. Cestou jsme se pomodlili růženec a již před 23. jsme byli nahoře. Mše svatá, celebrovaná otcem arcibiskupem Janem, za účasti otce biskupa Antonína, začala v 0:00 hodin a bazilika byla již tradičně plná. Většinu úkolů pro ministranty zajišťovali, stejně jako vloni, naši ministranti.

Prihlásit se k odběru Pro mládež