Celostátní setkání animátorů v Chotěboři

Ve dnech 13. až 18.srpna se v 160 km vzdáleném městě Chotěboř na Vysočině konalo Celostátní setkání animátorů. Od nás z děkanátu se vypravila čtveřice odvážných animátorek: naše zástupkyně Anička a dál pak Ivča, Klárka a Monča. Setkání bylo zahájeno mší svatou v místním kostele, po ní následovala večeře a pak už jsme s plnými žaludky vydali na večerní program. Po celý zbytek týdne nás provázelo téma s Janem za Ježíšem a každý den jsme postupně více poznávali vztah Ježíše a Jana. Zároveň si každý z nás mohl vybrat 2 „laboratoře“, ve kterých jsme se věnovali určitému tématu. Za mě to byla modlitba a selfmanagement. A kdo si chtěl od duchovních věcí odpočinout mohl si zasportovat (my jsme například vyzkoušely projížďku na koloběžkách a doporučujeme všema deseti), zaposlouchat se do tónů skupiny Way to go, pobavit se u divadla Víti Marčíka nebo si jako my dát souboj v karetní hře Ligretto s o. Jiřím a řádovou sestrou. Zpátky domů jsme v neděli vyrazili povzbuzeni slovy biskupa Posáda: „Zapalte vše! Ale ať k tomu nejsou potřeba hasiči.“

Monika Fojtů

Ostatní třídění: 
Druhy obsahu: