Slovo pro každého 7/8 2019

 

Ježíš Kristus praví: „Pojďte ke mně všichni, kdo se lopotíte a jste obtíženi, a já vás občerstvím.“

(Mt 11,28)

Milí bratři a sestry,

 

jsou před námi prázdniny a dovolené, čas zasloužené-ho odpočinku, proto bych Vám rád dal jednu dobrou radu. Odpočiňte si a ztište se! V tichu najdete radosti života, které jsme ztratili v koloběhu všedních povinností. V tichu rostou ty nepatrné pozornosti, které potřebují méně času, než se domníváme: dobré slovo, přátelský úsměv, chvilka naslouchání s pochopením pro toho druhého, nečekaný telefonický rozhovor, vlastnoručně vyrobený dárek, milý dopis, pozornost k svátku či k narozeninám. Vyhoďte ze svého života ono smrtící: "Nemám čas!" Udělejte si čas na to, abyste byli člověkem pro své bližní.

K tomu Vám žehná otec Josef.

Ostatní třídění: 
Druhy obsahu: