Úvodník - duben 2019

 

Bratři a sestry,

 

letos je jedna z nejdelších dob od oslav Narození Krista k jeho smrti a zmrtvýchvstání. Narozením v Betlémě vstoupil Bůh do světa a stal se blízkým, hmatatelným a bezprostředně se nás dotýká. S Velikonocemi je to jinak: Tady Bůh nevstoupil do našeho života, nýbrž prolomil jeho hranice do nového prostoru na druhé straně smrti. Teď už nejde za námi, ale jde před námi jako světlo světa, aby nám dodal odvahy jej následovat. To nám pomůže prožít liturgie Velikonoc, která začíná slavným vjezdem Krista do Jeruzaléma na květnou neděli, pokračuje ustanovením eucharistie při poslední večeři, která přechází ve Velkopáteční utrpení a smrt Ježíše na kříži. Bílá sobota je den, kdy je církev u Božího hrobu a čeká na slavný rozbřesk nedělního rána, kdy kámen od hrobu je odvalen a Boží syn přemáhá smrt. Ať slavné „Aleluja“ rozezní také Vaše srdce, to Vám přeje

P. Josef Rosenberg

Druhy obsahu: