Misijní klubko v akci

V neděli 14. října se uskutečnilo další setkání misijního klubka, na kterém jsme navštívili všech pět kontinentů naší Země. Na okamžik jsme se stali hledači drahokamů, znalci čínských znaků, stonožkou a také jsme překonali řeku plnou krokodýlů. Na evropském kontinentu se z nás stali cukráři. Vyrobili jsme nádherné marcipánové ozdoby, které jsme použili na přípravu misijního koláče.

Na misijní neděli, která letos připadla na 21. října, přinášely děti při mši svaté v obětním průvodu dary, které nám připomínaly jednotlivé světadíly a děti, za které jsme se přimlouvali: písek za děti žijící v Africe, kukuřici za děti v Americe, rýži za děti Asie, vodu za děti žijící v Austrálii a Oceánii a obilí za děti z Evropy.

Po mši svaté proběhl v zadní části kostela misijní koláč. Děti z misijního klubka napekly koláče, perníčky, sušenky i muffiny, které ozdobily kytičkami z marcipánu. Dalšími výrobky, kterými si naši dárci mohli osladit neděli, byly křížaly, linecké smajlíky a čokoládová lízátka. Kromě dobrot děti připravily ve spolupráci se svými rodiči kaštanová srdce, keramické girlandy a zápichy, kytičky ze stuhy, náramky, záložky a další výrobky pro potěšení dobrovolných dárců. Díky vaší štědrosti se na tomto misijním koláči vybralo krásných 11.013,- korun, které jsme pomocí Papežského misijního díla dětí poslali na podporu vzdělání dětí na misiích. Všem dárcům mockrát děkujeme.

Atmosféru setkání misijního klubka i misijního koláče si můžete připomenout ve fotogalerii na našich webových stránkách klubkoprerov.webnode.cz.

Další setkání misijního klubka, na kterém budeme připravovat výrobky na vánoční jarmark, proběhne v sobotu 1. prosince. Chcete-li se k nám přidat a pomáhat těm, kteří se nemají tak dobře jako my, napište nám prosím na email klubkoprerov@seznam.cz.

Za členy misijního klubka                                                                               Věra Navrátilová

Ostatní třídění: 
Druhy obsahu: