Napříč Amerikou

Dne 30.6. se skupina 28 dětí a hrstky vedoucích vydala do Čermné ve Slezsku, aby si společně užili první dva týdny prázdnin. Po příjezdu nás čekala mše. Dalšího dne už to vše začalo. Byli jsme rozděleni do čtyř skupinek, které se po celou dobu snažily v hrách ukořistit co nejvíce bodů a vyhrát. Celý tábor se odehrával na americké půdě, kde jsme byli nejdříve přijati na stavbu kolejí. Poté se však vyskytl problém a naše výprava ho byla poslána vyřešit. Vstoupili jsme na území indiánů a snažili jsme se zachránit zajatce. Přitom nám došlo, že celou dobu byla společnost, u které jsme měli stavět koleje, špatná, zabírala si neprávem půdu indiánů, a tak jsme přešli na druhou, správnou stranu, za kterou jsme bojovali do konce tábora. Po celou dobu nás v dobách vedra osvěžoval Duch svatý, nebo bazén a nechybělo také dobré jídlo. Tak takto jsme si užili náš tábor.                                                                Jarda Štěpán

 

 

Napříč Amerikou – za vedoucí

 

Milí farníci a milé farnice, jsme moc rádi, že jste se nám nebáli svěřit Vaše dětičky a my jsme tak mohli spolu prožít tábor plný akce, dobrodružství a smíchu. Letos jsme byli mystifikováni a nejprve stavěli železnici na úkor indiánů, ale po pár dnech jsme zjistili pravdu a pomáhali jsme právě indiánům ochránit jejich krásnou zemi a jejich práva. Cesta vždy nebyla úplně procházkou růžovým sadem a my jsme se museli potýkat nejen s okolními kmeny, nebo např. oživlými kolejnicemi, ale také s nezájmem a nepochopením vyšších úředníků. Se vším jsme se ale zdárně poprali a konečně v těchto rozbouřených krajinách zavládl řád, klid a mír. Doufám, že v dětech tento nesnadný úkol nezanechal jen malé bolístky, ale také hodnotu věty, že Pravda vždy zvítězí.                                                                                                         Terezka Ptáčková

 

 

Ostatní třídění: 
Zaměření: 
Druhy obsahu: