Tábor pro středoškoláky - LAMPA

 LAMPA - za vedoucí:

Na začátku stála společná myšlenka udělat nějakou akci pro lidi, kteří už nemůžou jet na tábor, aby si užili nějakou společnou akci o prázdninách. Po první schůzce jsme se shodli, že uděláme týdenní akci pro středoškoláky. Tato akce měla být pro účastníky taková netradiční - něco, co v Přerově ještě nebylo - a dostala název LAMPA. Po hodinách strávených na schůzkách se nám akce velmi líbila a podle programové kostry to měl být dosti náročný týden plný hlubokých zážitků, protože zde byly fyzicky náročné hry, ale i nápor na psychiku a samozřejmě i nějaké „oddechovky". Do programu byl zařazen i každodenní rozbor Bible a každý den akce se nesl v duchu nějakého úryvku z knihy Malý Princ. Na začátek akce jsme hned museli řešit problémy, když děti ani nedokázaly dojet na místo setkání, protože jim ujel autobus, tak jsme doufali, že to nebude takové celou dobu. A nemýlili jsme se, protože po dojezdu na místo už nenastaly žádné komplikace a my si mohli začít užívat naplno. Program byl nadupaný a jedna hra střídala druhou a na odpočinek nebyl skoro vůbec čas. Během týdne nás přijeli navštívit oba kněží, kteří u nás působí, a my mohli společně s nimi slavit mši svatou. A tak tento týden uběhl rychle jak voda a zbyly už nám pouze silné zážitky (a plno fotek), které si doufám vybavíme i za několik let, když se o tom budeme bavit. Z hlediska organizátorů si myslím, že to byla velmi podařená akce a byl naplněn hlavní cíl této akce: společně si užít tento týden, více se poznat a utvářet společenství, kde se cítíme všichni přijímáni. My jsme vám ukázali světlo a teď je na vás, jak si s ním poradíte a využijete ho.                                 Vojta Dostal

 

LAMPA – za účastníky 

Ve dnech 13. – 19. 8. se konala duchovně zážitková akce pro středoškoláky s názvem Lampa. Sešlo se zde 16 mladých lidí, kteří společně soutěžili a utužovali kolektiv v hrách pestrých druhů jako např. běhací hry, hlavolamy, kvízy, hry se zavázanýma očima a spousty jiných. Aktivity byly jedinečné tím, že obsahovaly hlubší smysl, o kterém se vždy společně diskutovalo.

Při jedné z aktivit se účastníkům dostalo jedinečné příležitosti na vlastní kůži si vyzkoušet, jak se asi cítili lidé v dobách totalitních režimů a jak by se zachovali oni sami v jejich kůži. Pro někoho to byla aktivita velmi zajímavá, pro někoho až děsivá. Další velmi překvapující aktivita spočívala v tom, že si účastníci museli sami uvařit oběd. Tudíž museli nejdříve zabít slepici a následně ji zpracovat. U někoho se ze začátku vyskytl velký problém, ale nakonec se všichni účastníci překonali.

Nechyběla ani duchovní část. Diskuze o úryvcích z Bible byly velmi hojné a pro všechny velmi přínosné, protože si účastníci navzájem sdělovali kromě svých myšlenek i zážitky ze života.

Společenský večer zakončil nejen tancem celou akci, během které se mezi účastníky vytvořily mnohem silnější a hlubší vztahy, než jaké měli na začátku. Na závěr byla akce hodnocena účastníky i organizátory a všichni se shodli na tom, že akce byla velmi úspěšná a přínosná.                                                                                                      Štěpán Kosík 

Ostatní třídění: 
Zaměření: 
Druhy obsahu: