Z centra Ráj

OKÉNKO Z CENTRA PRO RODINU RÁJ, se sídlem v Pavlovicích u Přerova 5

 

Během měsíce října probíhá na Ráji kurz Klíč ke zdravým vztahům s dětmi s lektorem Pavlem Mečkovským, který navštěvuje 13 rodičů. „Je to nejlepší kurz, který jsem absolvovala“, vyjádřila se jedna z účastnic, Martina V. „Je zaměřený na netradiční hluboké sebepoznání, pochopení svých reakcí, pocitů i svého výchovného stylu na základě prožitků v původní rodině. Myslím, že je to jeden ze základních kurzů, který by se měl vyučovat před jakýmkoliv dalším manželským nebo rodičovským kurzem.“ Kurz budeme opakovat minimálně jednou i v příštím roce, nebo ho můžeme uspořádat přímo ve vaší obci, bude-li více zájemců z vašich končin.

 

V pátek 13. října přijely rodiny s dětmi do Pavlovic uspat broučky a užít si poslední letošní táborák. Atmosféra byla opět krásná, jak můžete vidět i na fotografii.

 

POZVÁNKY:

 

MODLITBY MATEK - Chcete se připojit k maminkám, které se společně modlí za své děti? Můžete se přidat každé pondělí od 9 h ke skupince modlících se matek v CPR Ráj (i s malými dětmi), nebo vám pomůžeme založit skupinku u vás.

BESEDY PRO MAMINKY – každý čtvrtek od 9 h – je nutné se přihlásit.

9.11. - Manželství jako životní cesta - Hana Školoudová

16.11. - První pomoc u dětí s praktickými ukázkami - Soňa Janotová – sestra na ARO

23.11. -  Jak připravit zahradu na zimu – Mgr. Martina Veselá

1.12. (mimořádně v pátek) - Advent a Vánoce s dětmi - Hana Školoudová + výroba adventních věnců 

7.12. - Katecheze dobrého pastýře - Mgr. Markéta Zlámalová

SEMINÁŘ VÝCHOVA SYNŮ s lektorem Ing. Pavlem Mečkovským, M.A.– bude v úterý 14.11. od 17 hodin, možnost hlídání dětí, je nutné se přihlásit. Co je jiné při výchově synů? Mohou mámy dělat chyby? Společně s lektorem projdeme úskalími i tipy, jak zdárně vychovávat kluky.

ZMĚNA - MONTESSORI DÍLNIČKY pro rodiče s dětmi do 2 let se na žádost přihlášených maminek přesunuly ze středečního rána na úterý.

 

Víc než 2 dny plné dobrodružství mohou zažít tátové s dětmi

16.-18.listopadu

na  VÍKENDU TÁTŮ S DĚTMI.

Expedice do přírody, vaření na ohni, hry a soutěže, to je jen malá ochutnávka. Tátové se také mohou těšit na intenzivní podvečerní besedu u krbu s psychoterapeutem Ing. Pavlem Mečkovským, děti zase na program pod vedením pečovatelů. Podrobnosti po přihlášení. Info a přihlášky na webu nebo tel.: 739 245 905.

Maminky s děvčaty od 9 let zase zveme na VÍKEND PRO MAMINKY A DCERY, který bude 24.-25. listopadu (24 intenzivních hodin, abychom neděli strávily už v kruhu rodinném). Kromě tradiční dávky společného tvoření, biblických tanců a pobytu v přírodě se můžete tentokráte těšit na divadelní workshop pod vedením fejetonistky, herečky a lektorky Magdaleny Strejčkové (napsala o sobě: „Jsem obyčejný člověk, který dostal do vínku notnou dávku temperamentu, romantiky, smyslu pro humor a kreativity. Víru. Skvělé rodiče, sourozence, vzdělání, práci. Pak jsem vyfasovala i jednoho velkého báječného mužského a dům. Následně dva malé (mužské, ne domy). A jako bonus holčičku k tomu. Širokou rodinu, hluboké přátelské vztahy, daleko k nudě. Psavost i spavost. Ze života radost. A to je víc než dost na to, že jsem tu jen host…“ )

Těší se na Vás lektorka Lenka Pchálková z Hranic a Hana Školoudová

 

CHCETE SI S NÁMI VYROBIT ADVENTNÍ VĚNEC NA VÁŠ RODINNÝ STŮL? Příležitost máte hned dva dny – v pátek 1. prosince od 9 h v Pavlovicích ve Stodole nebo v sobotu 2. prosince od 15 h v Přerově na Sonusu, kde bude i malé vystoupení dětí z CMŠ, tvořivé dílničky pro děti a občerstvení od maminek. S sebou si přineste polystyrenový kruh, bodce a svíčky. Ostatní materiál zajistíme.

 

MALÁ ADVENTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA – bude letos ve čtvrtek 14. prosince. V 17 h bude v kostele sv.Vavřince v Přerově sloužit mši sv. P. Josef Červenka. Od 18 h bude na Sonusu přednáška Františky Böhmové O pokoře, pýše a zdravém sebevědomí.

Podrobnější informace o těchto i dalších programech najdete na www.raj-pavlovice.cz. Kontakty: Centrum pro rodinu Ráj z.s., Pavlovice u Přerova 5, email: rodiny.prerov@seznam.cz, telefon: 739 245 905 – Petr Školoud

Krásné podzimní dny přeje za tým Centra pro rodinu Ráj Hana Školoudová

Ostatní třídění: 
Druhy obsahu: