Přečetli jsme a doporučujeme

Od adventu do adventu               Křesťanské putování rokem

Martina Špinková, Jan Kotas

Jaro, léto podzim, zima - střídají se rok co rok.

Jak prožíváme různá období roku? Prožíváme je všichni stejně? Jak je prožívají křesťané? Co je to liturgický rok, kdy začíná a kdy končí? Co znamená advent? Jak dlouho trvá postní doba a jaký má smysl? Proč jsou Velikonoce každý rok jindy? Na tyto a mnohé další otázky srozumitelným jazykem a s využitím krásných a výstižných ilustrací odpovídá tato knížka. Odhaluje původ a smysl křesťanských svátků a ukazuje, jak je slavíme v rodině a společně s celou církví. Vydejme se tedy společně na cestu. Objevíme, jak pestrý je liturgický rok, tak jak ho prožívá už dlouhá staletí katolická církev.

Andělé na vánoční pouti

Adventní kalendář s vystřihovánkami pro děti od tří do osmi let

Ingrid Biermannová , Lucie Dvořáková

Existuje mnoho symbolů, které patří k vánočnímu a předvánočnímu času, bez nichž si už neumíme tuto dobu představit. Adventní věnec, vánoční stromek, svíce nebo zvonek jsou takové symboly, s nimiž má každé dítě spojen nějaký význam. K této době však patří nejen symboly, ale i některé osoby, jako Mikuláš, Jezulátko a andělé. Ti nás doprovodí až ke Štědrému večeru. Každý den si můžete vystřihnout jednoho anděla a zavěsit ho na krásnou andělskou girlandu. Každý anděl je jiný a je také spojen s jiným příběhem. Na konci této cesty možná jednotliví strážní andělé získají pro vás nový význam.

Oba tyto tituly jsou k zakoupení ve farní prodejně „Na faře“ v Přerově.                                                    Alena Pizúrová