Spolčo pro děti

 

Milí farníci, ve středu 20. září se na Sonusu uskutečnilo první Spolčo pro děti od druhé do páté třídy. Sešla se skvělá parta celkem osmi dětí. Setkání jsme zahájili trošku netradiční společnou modlitbou s legovými kostičkami, kdy každá z kostek znamenala jeden dík, prosbu, nebo chválu. Následoval krátký povzbudivý příběh a hned poté jsme se mohli vrhnout na tu hravější část. Všechny děti se o sobě navzájem dozvěděly mnoho zajímavých informací při seznamovací hře s toaletním papírem, která se nám nečekaně protáhla, takže jsme pak stihli už jen jedno kolo tradiční židličkované a museli jsme spěchat na mši svatou. Otec Zdeněk měl připravené krásné dětské kázání, na které potřeboval dvě asistentky a asi deset předmětů, a do kterého děti jak se patří zapojil. Snad si i díky němu děti mši více užily.

Příště se potkáme 4. a 18. října a 1. listopadu opět v 17:00 na Sonusu. Určitě mezi sebe rádi uvítáme nové tváře, které ještě trošku posílí naše řady a obohatí naše společenství. Nebojte se, těšíme se na Vás!

                                   Anička Štěpánová

Ostatní třídění: 
Zaměření: 
Druhy obsahu: