Drakiáda

První říjnové (a také velmi větrné a prosluněné) odpoledne jsme se všichni společně mohli účastnit velké, nebála bych se říct, že i historicky největší akce pouštění draků u Hvězdárny. Jedinou nutností tohoto společně stráveného času bylo vlastnit draka, ať už koupeného, nebo vlastnoručně vyrobeného.

Ve vzduchu jsme napočítali nejméně 80 draků a samotných účastníků bylo ještě více. Za tuto nečekaně hojnou účast můžeme vděčit propagaci naší drakiády na nové facebookové skupině přerovských mládežníků; zúčastnili se nejen farníci, ale i další nové tváře, se kterými jsme se mohli seznámit a navázat nová přátelství, třeba při vymotávání spletených draků.

Po dvou hodinách zábavného sledování proplétající se barevné masy na obloze jsme si zahráli krátkou hru a děti se mohly těšit z mnoha rozličných a krásných cen, ze kterých si na konci této drakiády vybíraly. Poté jsme se už pomalu začínali rozcházet každý do svého domova. Myslím si, že letošní drakiáda se skutečně vydařila a doufám, že příští rok se sejdeme třeba zase v takto velkém počtu.                                                                                               Hanička Ptáčková

Ostatní třídění: 
Druhy obsahu: