Přečetli jsme a doporučujeme

 

    Do boje s růžencem, aneb jak se porazit a přitom vyhrát

Štěpán Smolen

Lidský život je možno přirovnat k bojové hře. Je třeba jí úspěšně projít hned na první pokus. „Zápasíš v ní o vlastní duši. Tu musíš osvobodit a darovat Bohu. Pokud to uděláš, získáš sebe i nebe. Nelekej se. Je tu Bojovník, který ti pomůže vyhrát, pokud ho do zápasení přizveš.“ (P. Štěpán Smolen, úvod – taktika). Stojíme proti celým armádám temnot, proti svodům světa a proti svému starému já.

Autor nabízí u jednotlivých tajemství růžence rozjímání o lidských nedokonalostech a slabostech (to jsou protivníci) a proti nim nabízí zbraň. Např. proti žvanivci, je zde poslušnost, proti sobci služba, proti lenivci práce, proti lakomci štědrost, proti nespokojenci naděje, a další. Protivníci jsou představeni na konkrétních příkladech z našeho života, z našich postojů. Zbraně jako opak tohoto jednání a smýšlení. A tak je třeba také rozumět podtitulu této knihy. Porazit se (to špatné ve mně, které si často ani neuvědomuji, a které sedí jako žába na prameni), a přitom vyhrát.

Tenkou brožurku vydalo ve spolupráci s časopisem Tarsicius nakladatelství IN s.r.o. v Jablonci nad Nisou r. 2017. 

Přeji duchovní užitek a povzbuzení.                 Jaroslav Branžovský

Ostatní třídění: 
Druhy obsahu: