Okénko z Centra pro rodinu Ráj se sídlem v Pavlovicích u Přerova

10. NAROZENINY - V červnu oslavilo Centrum pro rodinu Ráj při Zahradní slavnosti 10. výročí vzniku občanského sdružení. Děkovnou mši svatou sloužil otec děkan. Poté pokračoval program v areálu farní zahrady. Kromě vystoupení našich oblíbených kapel, tradičních zahradních her a maxipískoviště potěšil děti i teenagery skákací hrad. Jako třešnička na dortu byla pohádka Pták Ohnivák a liška Ryška vypravěče a loutkoherce Dana Taraby ze Zašové. Děkujeme všem, kteří se během těch 10 let podíleli na přípravě programů, pomáhali pečovat o areál fary, kde centrum sídlí a provozuje většinu programů, podporovali nás hmotně i duchovně. Těšíme se, že se budeme s vámi a s vašimi dětmi a vnoučaty i nadále potkávat při programech vzdělávacích i odpočinkových.

 

V týdnu uzávěrky našeho časopisu se na Ráji rozjel první příměstský tábor. Děti i vedoucí vás zdraví.

 

POZVÁNKY: 

 

Už brzy se také hlídající prarodiče můžou těšit na svůj den. V pátek 11. srpna pořádáme DEN PRO PRARODIČE S VNOUČATY. Babičky a dědečkové, čeká nás dobrodružná EXPEDICE ZA POKLADY HELFŠTÝNSKÉHO PODHRADÍ, těšte se a hlaste se o podrobnosti.

 

V neděli 27. srpna 2017 od 13 hodin se můžete s celou rodinou vydat opět po krásných zákoutích Pavlovic a okolí na tradiční CESTU POHÁDKOVOU ŘÍŠÍ. Start je u brány CPR Ráj. Trasa dlouhá okolo 2 km, je vhodná i pro kočárky. Pokud si netroufnete na cestu, přijďte se pobavit do areálu Centra pro rodinu Ráj, kde bude probíhat pestrý program. Nebude chybět opět divadelní představení Dana Taraby.

 

Ve středu 30. srpna 2017 od 8:30 hodin vás zveme tentokrát do Hradčan na Výletiště na DEN PRO MAMINKY S DĚTMI. Maminky čeká zajímavá přednáška lektorky efektivní výchovy Mgr. Gabriely Vybíralové z Brna, během níž budou mít děti hravý program v areálu. Téma přednášky je Jak vést děti k odpovědnosti - přirozené a logické důsledky jako alternativa trestů. Na odpoledne připravujeme pro všechny tvořivé dílničky. Na tento program je nutné se přihlásit.

 

Prázdniny mohou s námi mladí dobrovolníci od 13 let zakončit dobrodružnou akcí EXTRÉM ve čtvrtek 31.srpna. Podrobnosti jsou překvapením, hlaste se u Petra Školouda – 739 245 905.

 

Na hodovou neděli 3. září 2016 chystáme už tradičně DEN OTEVŘENÉ BRÁNY, můžete se přijít jen tak podívat, nebo se zdržet déle a zahrát si zahradní nebo stolní hry, zasoutěžit si třeba v šipkách, občerstvit se, popovídat si… Více na webu koncem prázdnin.

 

Podrobnější informace o těchto i dalších programech najdete na www.raj-pavlovice.cz. Kontakty: Centrum pro rodinu Ráj z.s., Pavlovice u Přerova 5, email: rodiny.prerov@seznam.cz, telefon: 731 604 120

Krásné léto přeje za tým CPR Ráj                 Hana Školoudová 

Druhy obsahu: