Okénko z Centra pro rodinu Ráj se sídlem v Pavlovicích u Přerova

 

Děti potřebují přijetí a svědectví ze života

Současný svět ukazuje, že už nestačí děti ve školách jen učit. Děti potřebují příklady ze života, zažívat pocit bezpečí, jistoty. Snad i právě proto vznikl před dvaceti lety cyklus preventivních besed Etické otázky každého dne, se kterým přicházím do základních škol v okolí Přerova.  

Je úplně jedno, jestli jde o velkou školu nebo malotřídku. Děti jsou všude stejné, touží po přijetí, po tom, aby jim někdo naslouchal, aby s nimi prožil radost z přítomnosti, dal jim možnost ukázat, co v nich je, a že nejsou jen tak špatné, jak to možná na první pohled vypadá. 

Je to výzva i pro mě. Předávat hodnoty, učit o dobru, mluvit o nebezpečí na internetu, o šikaně, nebo o kráse sexuality prožívané v manželství není úplně jednoduché. Ale stojí to za to. Mám radost, že mnoha školám na dětech skutečně záleží. Pokud chcete, ráda přijdu i k vám :-)                                                                                                         Kateřina Doleželová 

 


Probouzení broučků se z důvodu extrémně nepříznivého počasí nekonalo v plánovaném dubnovém termínu. Zveme vás proto znovu pro-bouzet broučky do Pavlovic ve středu 10. května od 17 hodin. Sraz u dětského hřiště za KD. Bližší info na webu nebo u Petra Školouda.

 

Na úterý 16. května od 17:30 hodin připravujeme interaktivní seminář oblíbených lektorů a manželských poradců Ireny a Petra Smékalových na téma Komunikace v rodině. Téma volně navazuje na semináře loňského roku, ale můžete přijít, i když jste loni na tyto semináře nechodili. Je nutné se předem přihlásit. Akce proběhne na podporu Týdne pro rodinu.

 

V letošním roce Centrum pro rodinu Ráj oslaví 10. výročí a to v sobotu 17. června 2017 pestrým programem na Zahradní slavnosti. Plakátek s podrobnosti bude v příštím čísle. Už teď vás na tuto slav-nost srdečně zveme.

V prvním prázdninovém týdnu pořádáme Dovolenou pro rodiny s dětmi v jižních Čechách na Třeboňsku, ještě máme volná místa, můžete se přidat.

Přeju Vám i Vašim rodinám požehnané dny Velikonoční doby.   Hana Školoudová
Křesťanský Lesní klub František 

bude rozšiřovat svou činnost. 

Podařilo se nám získat dotace na opravu zázemí a dvouletý provoz. Pokud se včas podaří všechny přípravné a administrativní práce, tak v  září 2017 otevřeme celotýdenní provoz dětské skupiny s denní kapacitou 12 dětí. Budou různé možnosti  docházky - celotýdenní, tří-denní, dvoudenní, jednodenní nebo občasná (náhrada v případě nemocí),  aby se mohly zapojit i děti, které chtějí tento typ školky pro zpestření pobytu doma s maminkou nebo docházky do běžné MŠ. Zápis dětí chystáme v polovině června. Bližší informace budou na webu. Prosíme o modlitbu za toto vznikající  třetí křesťanské předškolní zařízení v našem děkanátu, které bude mít základnu v přízemí fary v Pavlovicích u Přerova 

Ostatní třídění: 
Druhy obsahu: