Horní Moštěnice, Stará Ves, Beňov

Farnost Stará Ves

Více informací najdete na stránkách farnosti: http://staraves.farnost.cz

Koncert skupiny Goodwork

Horní Moštěnice

Slovo pro každého 2016

Časopis vychází jednou za měsíc na první pátky s výjimkou prázdnin, kdy je společné číslo pro červenec a srpen. Časopis je ke stažení ve formátu PDF.

Toulky přerovským děkanátem

Farnost Stará Ves u Přerova

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Novogotická stavba na návrší nad vesnicí nahradila původní starší kostelík a stala se do daleka viditelnou dominantou kraje. Nenápadné, šedé, kamenné zdivo uvnitř skrývá nádherný interiér. Nejeden návštěvník zůstal ohromen tím, jaký krásný chrám si vybudovali v nepříliš veliké obci.

Ohlédnutí za adventem ve Staré Vsi

Advent jako čas tichého čekání a těšení se.

Dny se krátí, ráno je dlouho tma a odpoledne se smráká také velmi brzy, venku je pošmourno, syrovo, jindy moc mrazivo, auto nestartuje, ale přesto mám adventní čas velmi ráda.

Těším se na chvíle, kdy se v ještě studeném a setmělém bytě sejdeme zachumlaní do dek u rozsvíceného věnce k „rodinným“ rorátům a večer pak ke společné modlitbě a nasloucháme textům, které nám pomalounku přibližují to velké tajemství Božího narození.

Prihlásit se k odběru Horní Moštěnice, Stará Ves, Beňov